Меню Закрити

Навігатор курсу

«УНІВЕРСИТЕТСЬКА АВТОНОМІЯ У РОЗВИТКУ ДЕМОКРАТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ У ВИЩІЙ ОСВІТІ: ДОСВІД КРАЇН ЄС ДЛЯ УКРАЇНИ» №101098702 — UADDVHE — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH-UA-IBA

  • Для кого?
    Цільова група – аспіранти усіх років навчання за різними науковими спеціальностями, майбутні викладачі університету, що нестимуть знання про європейські демократичні цінності та університетську автономію в студентське середовище. Молоді науковці – викладачі університету – стануть агентами якісних змін та сприятимуть ствердженню принципів демократії в академічній спільноті.
  • Для чого?

    Реалізація освітнього модуля «Університетська автономія у розвитку демократичних цінностей у вищій освіті: досвід країн ЄС для України» в навчальний процес для аспірантів Київського університету імені Бориса Грінченка позитивно вплине на їхню теоретичну та практичну підготовку з розвитку демократії і демократичних цінностей в об’єднаній Європі, політики і практики розширення автономії у чотирьох напрямах діяльності університетів (організаційної, фінансової, кадрової, академічної). Модуль сприятиме розвитку демократичних цінностей у всіх учасників освітнього процесу, розумінню важливості розширення університетської автономії для розвитку соціальної відповідальності університетів, підвищення якості вищої освіти.

    Аспіранти отримають теоретичні знання та ключові навички, які відповідають попиту та ринку праці; сприяють їх професійній діяльності та дослідженням. Київський університет імені Бориса Грінченка як столичний університет отримає можливість зосередитися на досвіді ЄС у запровадженні та розширенні університетської автономії та впровадженні його найкращих зразків у своїй діяльності. Впровадження освітнього модуля та електронного курсу «Університетська автономія у розвитку демократичних цінностей у вищій освіті: досвід країн ЄС для України» для підготовки кандидатів наук в інших університетах Києва та України сприятиме розвитку демократії в Україні, модернізації української системи вищої освіти відповідно до європейських трендів Результати Модулю, які узагальнять досвід країн ЄС щодо університетської автономії і розвитку демократичних цінностей, доступний для студентів і викладачів в ЄС і в усьому світі, щоб зробити внесок у вдосконалення програм PhD.

    Пропагування найкращих зразків політики і практики розширення університетської автономії в країнах ЄС серед широкої громадськості, розвиток демократичних цінностей у всіх громадян України. Залучення університету до європейської співпраці, обмін ідеями та передовим досвідом з міжнародними колегами. Ініціювання національної та інституціональної політики і практики управління університетом, розширення організаційної, фінансової, академічної і кадрової автономії закладів вищої освіти; розвиток соціальної відповідальності університетів. Інтеграція української вищої освіти в Європейський простір вищої освіти, а також розвиток демократичних цінностей у громадян України можуть стати вирішальними чинниками вступу України до ЄС.

  • Тривалість

    Модуль розрахований на 180 годин (3 роки), з них: лекцій – 60 годин, семінарів – 60 годин, тренінгів – 44 години, інтенсивів – 16 годин.

  • Очікувані результати

    1. Підвищення рівня знань у майбутніх докторів філософії (PhD) питань університетської автономії в країнах ЄС.
    2. Узагальнення компаративного дослідження досвіду країн ЄС щодо питань університетської автономії.
    3. Опанування майбутніми докторами філософії (PhD) принципів, політики і практики чотирьох компонентів університетської автономії: академічної, фінансової, організаційної і кадрової.
    4. Впровадження e-курсу «Університетська автономія у розвитку демократичних цінностей у вищій освіті: досвід країн ЄС для України»..